10 nejkrásnějších míst na Madeiře

Madeira vás uchvátí svou nádhernou krajinou, příjemným podnebím, krásnými plážemi i výborným vínem. Na tomto rozkvetlém ostrově na vás čekají místa, která z paměti asi jen tak nesmažete. A jestli se na Madeiru letos chystáte, určitě na svůj bucket-list zařaďte tato místa, která vás bez pochyby dostanou.

Tohle je 10 nejkrásnějších míst na Madeiře, která byste si neměli nechat ujít: 

 1. Cabo Girao
  Jeden z největších skalních převisů v Evropě, který nabízí úchvatný výhled na oceán a okolní krajinu. Prosklená vyhlídka se nachází na vysoké skále, ze které je dechberoucí výhled do údolí pod vámi. Okolí Cabo Girao je plné překrásných zelených kopců a údolí.
Cabo Girao
Cabo Girao
 1. Ponta de Sao Lourenco
  Tato poloostrovní oblast je známá svými spletitými cestami a úchvatnými výhledy na oceán. Vydejte se na krásnou pobřežní stezku, která vede kolem útesů a skal a poskytuje fantastické výhledy na oceán ze všech stran.
Ponta de Sao Lourenco - 10 nejkrásnějších míst na Madeiře
Ponta de Sao Lourenco
 1. Jardim Tropical Monte Palace
  Tento botanický park se nachází v hlavním městě Funchal a je plný exotických rostlin a květin.
Jardim Tropical Monte Palace
Jardim Tropical Monte Palace
 1. Pico do Arieiro
  Třetí nejvyšší hora na Madeiře, která nabízí úžasné výhledy na okolní krajinu a oceán. Na rozdíl od vyšších vrcholů se sem můžete dostat autem a zajet si tak třeba jen na jeden z nejkrásnějších západů slunce. Odsud pak vede nejhezčí trek na Madeiře na nejvyšší horu Pico Ruivo
Pico do Arieiro
Pico do Arieiro
 1. Pico Ruivo
  Pico Ruivo je nejvyšší horou Madeiry, s výškou 1 861 metrů. Je to oblíbený turistický cíl pro milovníky pěší turistiky a nabízí úchvatné výhledy na okolní hory a oceán. Cesta na vrchol vede přes lesnaté údolí a stoupá přes náročnější strmé stezky s nádhernými výhledy na okolní krajinu. Vrchol Pico Ruivo je také domovem mnoha druhů endemických rostlin a živočichů, jako jsou madeirští kamzíci a vzácní motýli.
Pico Ruivo
Pico Ruivo
 1. Přírodní bazénky v Porto Moniz
  Přírodní bazény z vulkanického kamene jsou oblíbeným místem pro koupání v případě, že se vám nechce (nebo nejsou vhodné podmínky) pro plavání v otevřeném oceánu.
Přírodní bazénky v Porto Moniz
Přírodní bazénky v Porto Moniz
 1. Výlet podél levád v okolí Rabacal
  Okolo typických zavlažovacích kanálů, zvaných Levády, vedou turistické stezky skrz malebnou krajinu a jsou skvělým způsobem, jak si užít přírodu Madeiry.
Rabacal
Rabacal
 1. Pozorování velryb a delfínů
  Madeira je skvělým místem pro pozorování obou těchto živočichů. Určitě doporučujeme výlet lodí, při kterém organizátoři dokonce nabízí plavbu další den zdarma, pokud žádné velryby nebo delfíny neuvidíte.
Pozorování velryb a delfínů
Pozorování velryb a delfínů
 1. Tradiční domy ve vesnici Santana
  Tyto tradiční domy se nacházejí na severu ostrova a jsou charakteristické svými trojúhelníkovými střechami. Některé z těchto domů byly zrekonstruovány a lze je nyní navštívit jako muzea nebo si v nich dokonce můžete rezervovat ubytování.
Santana
Santana
 1. Vydejte se do Údolí jeptišek
  Údolí se nachází v horách a nabízí krásné výhledy na okolní krajinu a možnosti pro turistiku. Užijete si procházku po okolí a budete se kochat krásnými květinami a ještě krásnějšími výhledy. V údolí je také Klášter svatých Řeholnic, který určitě stojí za návštěvu.
Údolí jeptišek
Údolí jeptišek

Chcete se vydat na Madeiru? 

Mít na dosah ruky divokou přírodu, užít si pohledy na impozantní hory a sluncem zalité pláže? 

Podívejte se na průvodce Madeirou, ve kterém najdete ty nejlepší tipy na ubytování, parádní výlety, skvělé zážitky a praktické informace pro úžasnou dovolenou na Madeiře.

sdílejte článek

Přečtěte si také...

Letenky

Jak najít levné letenky do Benátek? 

Benátky jsou známým severoitalským městem, které patří k jednomu z největších klenotů Evropy. Město postavené téměř celé na vodě láká turisty pro svoji originalitu, romantické úzké uličky,

Praktické informace

Jak stornovat letenku

Onemocněli jste, nedostali jste dovolenou v práci, nebo vám zkrátka do vaší plánované dovolené vlezlo něco neodkladného? V těchto případech pak budete řešit, jak stornovat letenku, a my