Co můžete mít v palubním a příručním zavazadle? 

Letíte někam poprvé a ztrácíte se v tom, co je na palubě letadla povolené, co si můžete vzít do příručního a co do odbaveného zavazadla? Přečtěte si stručný přehled toho, co můžete mít v palubním a příručním zavazadle, a inspirujte se k efektivnímu a bezproblémovému balení na vaše cesty. 

Jaký je rozdíl mezi palubním, příručním a odbaveným zavazadlem? 

Palubní zavazadlo nám už z názvu napovídá, že se jedná o zavazadlo, které si berete s sebou na palubu letadla (tedy do ruky). Zpravidla se jedná o batoh, kabelku nebo igelitovou tašku z duty free obchodu.

Příruční zavazadlo je malé zavazadlo v podobě kufru či cestovní tašky, kterou si dle podmínek aerolinky můžete vzít s sebou na palubu nebo případně odbavit. Rozměry těchto malých zavazadel se mohou lišit podle toho, se kterou letíte. Např. u nízkonákladové společnosti Ryanair platí tyto rozměry, stejně tak i hmotnost.

Co můžete mít v palubním a příručním zavazadle (ryanair)

U nízkonákladových společností si většinou musíte za příruční zavazadlo v podobě malého kufru zaplatit. 

Do palubního i příručního zavazadla si můžete sbalit tekutiny pouze do 100 ml lahviček a celkový objem tekutin nesmí přesáhnout více než 1 litr. 

Rozměry a povolená hmotnost odbaveného zavazadla se opět bude lišit mezi jednotlivými aerolinkami. U každé aerolinky je snadno dohledatelné, kolik kg a v jakých rozměrech může být váš odbavený kufr. Na překročení hmotnostního limitu si dejte pozor, protože aerolinky mají právo kufr neodbavit, nebo v lepším případě vám za překročení váhy hrozí vysoký poplatek.

Co si můžete do kufrů sbalit a co naopak vůbec? Podívejte se na ilustrovaný přehled všech věcí, které smíte a nesmíte v obou zavazadlech mít. 

Co můžu mít v zavazadle
Co můžu mít v zavazadle
Co můžu mít v zavazadle
Co můžu mít v zavazadle
Co můžu mít v zavazadle
Co můžu mít v zavazadle

Chystáte se někam do zahraničí a hledáte akční letenky? Stáhněte si naší aplikaci FlyAway, s kterou budete dostávat informace o těch nejlevnějších letenkách přímo do vašeho mobilu. Stahovat můžete na  Google PlayApp Store


Mobilní aplikace FlyAway vás upozorní na akční letenky od 250 Kč.

Stáhněte si aplikaci ve svém storu a pořiďte letenky na všechna další dobrodružství za desetinu ceny, aniž byste hnuli prstem

Jste na počítači?
Naskenujte telefonem QR kód.


sdílejte článek

Přečtěte si také...

Praktické informace

Jak platit v zahraničí bez poplatků?

Čím platíme v zahraničí? Jedině Revolutkou. Dříve to byla primárně karta pro cestovatele, dneska už je to aplikace pro kompletní správu veškerých financí. Jedna z největších výhod Revolut karty

Letenky

Jak najít levné letenky do Benátek? 

Benátky jsou známým severoitalským městem, které patří k jednomu z největších klenotů Evropy. Město postavené téměř celé na vodě láká turisty pro svoji originalitu, romantické úzké uličky,