Co můžete mít v palubním a příručním zavazadle? 

Letíte někam poprvé a ztrácíte se v tom, co je na palubě letadla povolené, co si můžete vzít do příručního a co do odbaveného zavazadla? Přečtěte si stručný přehled toho, co můžete mít v palubním a příručním zavazadle, a inspirujte se k efektivnímu a bezproblémovému balení na vaše cesty. 

Jaký je rozdíl mezi palubním, příručním a odbaveným zavazadlem? 

Palubní zavazadlo nám už z názvu napovídá, že se jedná o zavazadlo, které si berete s sebou na palubu letadla (tedy do ruky). Zpravidla se jedná o batoh, kabelku nebo igelitovou tašku z duty free obchodu.

Příruční zavazadlo je malé zavazadlo v podobě kufru či cestovní tašky, kterou si dle podmínek aerolinky můžete vzít s sebou na palubu nebo případně odbavit. Rozměry těchto malých zavazadel se mohou lišit podle toho, se kterou letíte. Např. u nízkonákladové společnosti Ryanair platí tyto rozměry, stejně tak i hmotnost.

Co můžete mít v palubním a příručním zavazadle (ryanair)

U nízkonákladových společností si většinou musíte za příruční zavazadlo v podobě malého kufru zaplatit. 

Do palubního i příručního zavazadla si můžete sbalit tekutiny pouze do 100 ml lahviček a celkový objem tekutin nesmí přesáhnout více než 1 litr. 

Rozměry a povolená hmotnost odbaveného zavazadla se opět bude lišit mezi jednotlivými aerolinkami. U každé aerolinky je snadno dohledatelné, kolik kg a v jakých rozměrech může být váš odbavený kufr. Na překročení hmotnostního limitu si dejte pozor, protože aerolinky mají právo kufr neodbavit, nebo v lepším případě vám za překročení váhy hrozí vysoký poplatek.

Co si můžete do kufrů sbalit a co naopak vůbec? Podívejte se na ilustrovaný přehled všech věcí, které smíte a nesmíte v obou zavazadlech mít. 

Co můžu mít v zavazadle
Co můžu mít v zavazadle
Co můžu mít v zavazadle
Co můžu mít v zavazadle
Co můžu mít v zavazadle
Co můžu mít v zavazadle

Chystáte se někam do zahraničí a hledáte akční letenky? Stáhněte si naší aplikaci FlyAway, s kterou budete dostávat informace o těch nejlevnějších letenkách přímo do vašeho mobilu. Stahovat můžete na  Google Play i App Store


Mobilní aplikace FlyAway vás upozorní na akční letenky od 250 Kč.

Stáhněte si aplikaci ve svém storu a pořiďte letenky na všechna další dobrodružství za desetinu ceny, aniž byste hnuli prstem

Jste na počítači?
Naskenujte telefonem QR kód.


sdílejte článek

Přečtěte si také...

Letenky

Jak najít levné letenky do Benátek? 

Benátky jsou známým severoitalským městem, které patří k jednomu z největších klenotů Evropy. Město postavené téměř celé na vodě láká turisty pro svoji originalitu, romantické

Praktické informace

Jak stornovat letenku

Onemocněli jste, nedostali jste dovolenou v práci, nebo vám zkrátka do vaší plánované dovolené vlezlo něco neodkladného? V těchto případech pak budete řešit, jak stornovat