Jak najít levné letenky do Benátek? 

Benátky jsou známým severoitalským městem, které patří k jednomu z největších klenotů Evropy. Město postavené téměř celé na vodě láká turisty pro svoji originalitu, romantické úzké uličky, gondoly, mosty a monumentální kostely. V našem článku se dozvíte vše k tomu, jak najít levné letenky do Benátek – s jakými aerolinkami létat, kdy je nejlevnější se do Benátek podívat a jak se nejlépe dostat do centra.

Benátky

Kdo létá do Benátek? 

Do Benátek se nejlevněji dostanete s nízkonákladovými aerolinkami jako je RyanairWizz Air. Ti létají na trase Praha –  Benátky přímo. S přestupy se do Benátek dostanete se společnostmi easyJet, Austrian airlinesLufthansa

Informace o letu z Prahy do Benátek

Let z Prahy do Benátek trvá něco málo přes hodinu a čtvrt. Z Prahy do Benátek létá v průměru 13 letů týdně a přímý zpáteční let (tedy let tam i zpátky) lze sehnat do 1 000 Kč. Ceny letenek se odvíjí od každého měsíce a nejdražší jsou v červenci a listopadu. Nejlevněji se do Benátek dostanete v dubnu či květnu, kdy na vás čeká již příjemně teplé počasí a to okolo 22 °C. 

Nejlepší měsíc
Na webovém serveru Skyscanner najdete cenový graf, kde uvidíte cenu v závislosti na měsíci, ve kterém chcete vycestovat. 

Jak najít levné letenky do Benátek? 

U výše zmiňovaných nízkonákladových společností jako je Ryanair a Wizz Air koupíte letenky z Prahy do Benátek nejlevněji. Ceny se pak odvíjí od data vašeho odletu, požadovaného příletu a výběru vaší aerolinky.

Pokud jste flexibilní s datem vašeho odjezdu, doporučujeme vyhledávání letenek v rámci celého měsíce, což umožňuje např. výše zmíněný vyhledávač Skyscanner. Ve vyhledávání pak stačí zvolit celý měsíc a vám se tak automaticky zobrazí ty nejlevnější letenky v rámci celého měsíce.

Jak najít levné letenky do Benátek
Vyhledávejte letenky v rámci celého měsíce a zvolte si tak ty nejvýhodnější letenky právě pro vás. 

NÁŠ TIP 

Vyhledávače používejte jen pro nalezení těch nejlepších letenek právě pro vás, ale konkrétní koupi provádějte na oficiálních stránkách dané aerolinky. Vyhnete se pak zbytečným poplatkům od přeprodejců. Pokud se o akčních letenkách chcete dozvědět jako první, stáhněte si naší aplikaci FlyAway, kdy budete dostávat upozornění přímo do vašich telefonů. Stahovat můžete na  Google PlayApp Store

Jak se dostat na letiště Václava Havla Praha?

Podrobný návod se všemi možnostmi, jak se dostat na pražské letiště Václava Havla, najdete v tomto článku >>

Jak se dostat z letiště v Benátkách do centra? 

Z Prahy do Benátek můžete přiletět na dvě různá letiště – Benátky Treviso, ležící asi 40 km od centra města, nebo letiště Marco Polo vzdálené přibližně 13 km od centra. 

Mezinárodní letiště Marco Polo je hlavním letištěm města, z kterého se do centra dostanete následujícími spoji: 

Do centra Benátek je možné se dostat také lodí “Vaporetto”. Přímo z letiště plují lodě na turisticky známé Náměstí svatého Marka. Lodě odjíždí každých 15 minut. 

Benátky

Pokud jste zvolili letenky s nízkonákladovými společnostmi, nejspíše přiletíte na vzdálenější letiště Treviso. Z něj se do centra dostanete: 

  • Autobusy společnosti AVTO, MOM a Brazi Service – každá ze společností má jiné jízdní řády, nicméně cenově se mezi sebou nijak neliší, proto zvolte tu, která vám bude vyhovovat časově nejvíc. Cenově vás autobus vyjde na 12 € a délka jízdy je přibližně 55 minut.
  • Vlakem se do centra dostanete nejlevněji a to nejprve busem společností MOM (linka 6) na vlakové nádraží v Trevisu, a poté regionálním vlakem Trenitalia až na nádraží Santa Lucia v Benátkách. Vlaky odjíždí ve všední dny každých 20 minut a lístek pro dospělého vás vyjde na pouhé 1.50  €. 

Chystáte se brzy někam vyrazit? Dostávejte upozornění o akčních letenkách přímo do vašich mobilních zařízení díky naší aplikaci FlyAway, Stahovat můžete na  Google PlayApp Store


Mobilní aplikace FlyAway vás upozorní na akční letenky od 250 Kč.

Stáhněte si aplikaci ve svém storu a pořiďte letenky na všechna další dobrodružství za desetinu ceny, aniž byste hnuli prstem

Jste na počítači?
Naskenujte telefonem QR kód.


sdílejte článek

Přečtěte si také...

Praktické informace

Jak platit v zahraničí bez poplatků?

Čím platíme v zahraničí? Jedině Revolutkou. Dříve to byla primárně karta pro cestovatele, dneska už je to aplikace pro kompletní správu veškerých financí. Jedna z největších výhod Revolut karty

Letenky

Jak najít levné letenky do Benátek? 

Benátky jsou známým severoitalským městem, které patří k jednomu z největších klenotů Evropy. Město postavené téměř celé na vodě láká turisty pro svoji originalitu, romantické úzké uličky,