6 nejkrásnějších pláží na Madeiře

Madeira je ostrov s mnoha přírodními krásami, včetně nádherných pláží, které lákají turisty z celého světa. Pokud plánujete návštěvu Madeiry a hledáte tipy na nejkrásnější pláže, našli jsme pro vás 6 nejkrásnějších pláží na Madeiře a 6 tipů na další skvělé možnosti koupání na ostrově.

6 nejkrásnějších pláží na Madeiře

 1. Praia do Porto Santo
  Tato pláž se nachází na vedlejším ostrově kousek od Madeiry, Porto Santu. Na ostrov doporučujeme výlet lodí, ne jen kvůli zmíněné pláži – na ostrově vás totiž čeká krásná příroda a méně lidí. Pláž samotná je dlouhá 9 km a je obklopena impozantními dunami, které vytvářejí úžasnou kulisu pro koupání. Voda je zde neuvěřitelně průzračná a velmi teplá, což z ní dělá ideální místo pro potápění.
Praia do Porto Santo
Praia do Porto Santo
 1. Praia da Calheta
  Tato pláž se nachází v jižní části Madeiry a je ideální pro rodiny s dětmi. Pláž je dobře přístupná a můžete si zde užít mnoho vodních sportů, jako je windsurfing, jízda na kajaku a paddleboarding. V okolí pláže najdete také mnoho restaurací a kaváren. Vodní plocha tvoří zátoku obklopenou umělou hrází a je tak vhodná právě pro rodiny s dětmi.
Praia da Calheta
Praia da Calheta
 1. Praia do Seixal
  Tato pláž se nachází v severní části Madeiry a nabízí nádherné výhledy na skalnaté útesy. Pláž je vhodná pro ty, kteří hledají klid a odpočinek, a nabízí krásné přírodní bazény, kde si můžete užít osvěžující koupání.
Praia do Seixal
Praia do Seixal
 1. Praia dos Reis Magos
  Tato pláž se nachází v oblasti Caniço de Baixo a je jednou z nejkrásnějších pláží na Madeiře. Voda je zde velmi průzračná. Tato pláž je také ideální pro potápění, protože zde najdete mnoho různých druhů ryb a korálů.
Praia dos Reis Magos
Praia dos Reis Magos
 1. Praia do Machico
  Tato pláž se nachází v oblasti Machico a je ideální pro ty, kteří hledají klid a relaxaci. Pláž nabízí krásný pohled na horu Ponta de São Lourenço a je zde mnoho kaváren a restaurací.
Praia do Machico
Praia do Machico
 1. Formosa
  Tuto pláž doporučujeme, pokud se budete pohybovat v hlavním městě Funchal. Najdete zde jemné zlaté písky a krásně modré moře. Vzhledem k tomu, že se nachází v blízkosti centra města, je velmi snadno dostupná pro turisty, kteří si chtějí užít relaxace u moře a zároveň prozkoumat město Funchal.

  Jedním z největších kladů této pláže je její poloha, která poskytuje krásný výhled na okolní hory a město Funchal. Navíc je pláž Formosa obklopena množstvím restaurací, barů a obchodů, což vám umožní snadno strávit celý den tím, že si budete prohlížet město a relaxovat na pláži.
Formosa - 6 nejkrásnějších pláží na Madeiře
Formosa

Díky své poloze ostrova, který se nachází daleko od pevniny a jeho břehy omílá Atlantský oceán, mají pláže na Madeiře poměrně chladnou vodu. Průměrná teplota vody se pohybuje mezi 18 a 24 stupni Celsia.

Další možnosti koupání

Pokud se nechcete koupat v otevřeném oceánu, existují i jiné alternativy. Například můžete navštívit některý z místních bazénů s mořskou vodou, které se nacházejí v přímořských oblastech. Také můžete podniknout výlet do vnitrozemí a vyzkoušet si koupání v některých z vodopádů nebo říček.

Koupání v přírodních bazénech s mořskou vodou

Bazény s mořskou vodou jsou populární alternativou ke koupání v oceánu, když si chcete užít osvěžující koupání bez vln a s teplejší vodou. Tohle jsou naše 3 nejlepší tipy:

 1. Porto Moniz Natural Swimming Pools
  Tyto přírodní bazény s mořskou vodou se nacházejí ve městě Porto Moniz na severozápadním pobřeží Madeiry. Jsou vytvořeny přírodním způsobem a jsou obklopeny skalnatými útesy a vegetací. Voda je zde velmi čistá a teplota je příjemná po celý rok.
Porto Moniz Natural Swimming Pools
Porto Moniz Natural Swimming Pools
 1. Piscinas Naturais do Seixal
  Jedná se o přírodní bazény s mořskou vodou stejně jako v Porto Moniz, jen tyto jsou více “divoké”, přírodní a se vstupem zdarma.
Piscinas Naturais do Seixal
Piscinas Naturais do Seixal
 1. Ponta Gorda Lido
  Tento bazénový komplex se nachází také v hlavním městě Funchal. Můžete se těšit na velké bazény, vodopády, skluzavky, dětský bazén a další atrakce.
Ponta Gorda Lido
Ponta Gorda Lido

Koupání v říčkách a vodopádech

Kromě přírodních bazénů a pláží je na Madeiře mnoho míst, kde si můžete užít koupání v říčkách a vodopádech. Zde jsou některé z nejlepších míst:

 1. 25 Fontes
  Toto místo s jezírkem a spoustou drobných vodopádů na vás čeká na konci oblíbené levády PR6 Levada das 25 Fontes.
25 Fontes
25 Fontes
 1. Caldeirão Verde
  Tento vodopád se nachází v oblasti Santana a je obklopen krásnou přírodou. Koupání pod vodopádem je nezapomenutelný zážitek.
Caldeirão Verde
Caldeirão Verde

Pokud plánujete návštěvu Madeiry, podívejte se na kompletního průvodce Madeirou, který vám pomůže v plánování vaší cesty. 

Více zážitků, žádné starosti a naše osobní podpora k vašim dotazům. Podívejte se na průvodce po Madeiře.

sdílejte článek

Přečtěte si také...

Praktické informace

Jak platit v zahraničí bez poplatků?

Čím platíme v zahraničí? Jedině Revolutkou. Dříve to byla primárně karta pro cestovatele, dneska už je to aplikace pro kompletní správu veškerých financí. Jedna z největších výhod Revolut karty

Letenky

Jak najít levné letenky do Benátek? 

Benátky jsou známým severoitalským městem, které patří k jednomu z největších klenotů Evropy. Město postavené téměř celé na vodě láká turisty pro svoji originalitu, romantické úzké uličky,