7 nejkrásnějších jezer v Rakousku

Rakousko nabízí krásné hory a průzračná jezera, kolem kterých vedou nádherné pěší i cyklo stezky. Oběma skupinám, pěším i cyklistům, má Rakousko rozhodně co nabídnout! Navíc, když všechna ta krása je doslova za humny.

U většiny jezer pak najdete veškeré turistické zázemí, ať už jde o kempy, vodní sporty či adrenalinové zážitky.

ACHENSEE

Už od nepaměti je jezero Achensee známou turistickou oblastí s tradičními salašemi a stezkami, z nichž si můžete užít pohled na tmavomodré „tyrolské moře“ a impozantní horskou krajinu. Více než 500 kilometrů značených a udržovaných turistických stezek všech úrovní náročnosti nabízí nejlepší podmínky pro dosažení osobního vrcholu štěstí. 🙂

ATTERSEE

Attersee je splněným snem pro jachtaře, potápěče i běžné plavce. Třetí největší jezero Rakouska dosahuje v létě teploty až 25 stupňů a je neuvěřitelně čisté a průzračné – viditelnost pod vodou je 25 metrů.

U Attersee si přijdou na své především milovníci vodních sportů a rodiny s dětmi, ale ani cyklisté nebo pěší turisté se rozhodně nebudou nudit. Krásných tras v okolí jezera se nabízí tolik, že je ani nestihnete za pár dní projet. 

MONDSEE

Mondsee je další poklad mezi rakouskými jezery. Nachází se v oblasti Solné komory, jen 20 minut od Salzburgu. Pokud máte rádi jezera, oblast kolem Mondsee vás velmi nadchne, protože se zde zároveň nachází další vyhlášená jezera Attersee a Wolfgangsee. Tolik jezer pohromadě si jen tak někde neužijete.

Na Mondsee máte mnoho možností zábavy. Můžete se zde plachtit, užít si kiting, jezdit na paddleboardu nebo se jen projet lodí. Rodinám s dětmi se bude určitě líbit vodní park s tobogánem. Kromě vodních aktivit si zde samozřejmě užijete také pěší turistiku i cyklovýlety.

WEISSENSEE

Jezero Weissensee je původem ledovcové jezero, leží v nadmořské výšce 930m a patří mezi nejvýše položená rakouská jezera. Je cca 11 km dlouhé a maximálně 900 m široké. Je to 4. největší korutanské jezero. V okolí jezera je přírodní park, jsou zde turistické stezky, cyklostezky, v jezeru se dá i koupat, voda mívá maximálně 25 stupňů a má kvalitu pitné vody. Na jezeře je možné věnovat se vodním sportům a jezdí zde i výletní lodě.

GRUNER SEE

Toto jezero (i jeho okolí) se v průběhu roku až neuvěřitelně proměňuje. V zimě je jezero Grüner See jen jeden až dva metry hluboké a jeho břehy pokrývá porost keřů a stromů. S jarním táním ale přichází zásadní změna…

Jezero na jaře zdvojnásobí svůj objem a křišťálově čistá voda zaplavuje okolní krajinu. Hloubka jezera na konci jara dosáhne své maximální hloubky dvanácti metrů a pod jeho hladinou se tak ocitá i velká část okolního parku.

Zvědavé oči návštěvníků pak mohou sledovat vlnící se zelenou trávu či větve stromů pod vodou, mezi nimiž se prohánějí různé druhy pstruhů. Je to zajímavá podívaná, kterou si tu donedávna v létě užívali především milovníci vodních sportů – plavci a potápěči. Jenže jejich přítomnost zvyšovala hladinu sedimentů, a tak úřady před rokem a půl veškeré aktivity v jezeře zakázaly.

Krásy Grüner See v Rakousku už je možné obdivovat pouze ze břehu, což mu ale rozhodně na zajímavosti neubírá.

ZELLER SEE

Jezero Zeller See (pojmenované podle města Zell am See) se nachází v župě Pinzgau v rakouské spolkové zemi Salcbursko. Jezero leží v nadmořské výšce 750 m, má plochu 4,55 km2, je 3,8 km dlouhé, až 1,5 km široké a jeho maximální hloubka činí 68 m.

Na břehu jezera Zeller See je známé lázeňské město Zell am See. Jezero Zeller See patří k nejčistším jezerům ke koupání v Evropě.

Na březích jezera Zeller See se nachází řada koupališť – některá také se solárně vyhřívaným bazénem (v Zell am See, Thumersbachu a Seespitzu). Díky rozdílné poloze a vybavení koupališť od tobogánů, brouzdališť a hřišť pro děti, skokanskými věžemi, minigolfem, trampolínami, půjčovnami loděk až po školy vodního lyžování si vybere každý.

Kolem jezera vede turistická trasa o délce asi 13 km s mnoha dětskými hřišti a dalšími atrakcemi podél cesty.

PLANSEE

Plansee je horské jezero nedaleko obcí Breitenwang a Heiterwang uprostřed Ammergauských Alp, v rakouské spolkové zemi Tyrolsko.

Jezero Plansee je spojeno 300 metrů dlouhým spojovacím kanálem s jezerem Heiterwanger See. Zde je také provozována linková vodní doprava. Jezero je ideálním místem pro plavce, veslaře, surfaře, jachtaře a potápěče. Má bezbariérový přístup a jsou zde povoleni psi. Přímo u jezera se nachází kemp.


Mobilní aplikace FlyAway vás upozorní na akční letenky od 250 Kč.

Stáhněte si aplikaci ve svém storu a pořiďte letenky na všechna další dobrodružství za desetinu ceny, aniž byste hnuli prstem

Jste na počítači?
Naskenujte telefonem QR kód.


sdílejte článek

Přečtěte si také...

Letenky

Jak najít levné letenky do Benátek? 

Benátky jsou známým severoitalským městem, které patří k jednomu z největších klenotů Evropy. Město postavené téměř celé na vodě láká turisty pro svoji originalitu, romantické úzké uličky,

Praktické informace

Jak stornovat letenku

Onemocněli jste, nedostali jste dovolenou v práci, nebo vám zkrátka do vaší plánované dovolené vlezlo něco neodkladného? V těchto případech pak budete řešit, jak stornovat letenku, a my