7 nejlepších zážitků na Madeiře

Úžasný portugalský ostrov Madeira nabízí pro turisty mnoho skvělých zážitků a zajímavých aktivit, které jinde na světě nezažijete. 

Navštívit Madeiru znamená objevit nové světy a vychutnat si výjimečné zážitky, které vám budou dlouho přetrvávat v paměti. 

Zde je 7 nejlepších zážitků na Madeiře, které byste rozhodně neměli vynechat:

 1. Procházka po levandulových a fuchsiových zahradách v Monte
  Procházka po levandulových a fuchsiových zahradách v Monte na Madeiře je krásným zážitkem. Zahrady se nacházejí ve výšce asi 600 metrů nad mořem a nabízejí nádherný výhled na hlavní město Funchal a pobřeží.

  Procházet se mezi řadami levandulových a fuchsiových keřů je jako procházka po barevném obraze. Tyto květiny jsou symbolem Madeiry a jsou známé svými jasnými barvami a vůněmi.

  Zahrady jsou klidným a idylickým místem uprostřed divoké přírody, kde si užijete odpočinek a relaxaci. Můžete zde navštívit i místní kavárnu a ochutnat tradiční madeirské dobroty.
Jardim Tropical Monte Palace
Jardim Tropical Monte Palace
 1. Pěší turistika po stezce Levada Nova
  Levada Nova je jednou z nejpopulárnějších pěších tras na Madeiře. Tato stezka vede podél levády – což je kanál sloužící k přivádění vody do nížinných oblastí.

  Cesta nabízí nádherné výhledy na krajinu, vodopády a údolí. Procházet se touto stezkou znamená cestovat zpět v čase a objevovat krásu přírody Madeiry. Připravte se na nezapomenutelný zážitek plný divoké přírody a krásných výhledů.
Levada Nova
Levada Nova
 1. Výlet na horské vrcholky Pico Ruivo nebo Pico do Arieiro
  Tyto vrcholy jsou nejvyššími body Madeiry a nabízejí nádherné výhledy na ostrov a oceán. Cesta na vrchol je lemovaná úžasnými výhledy na celý ostrov, které si budete pamatovat asi už navždy.

  Na vrcholu Pico Ruivo se nachází i turistická stezka, která vede krásnými lesy a krajinou. Výlet na vrchol Pico do Areeiro pak nabízí panoramatický výhled na okolní vrcholky a údolí. Oba tyto výlety jsou ideální pro milovníky přírody a výšlapů do hor.
Pico Ruivo - 7 nejlepších zážitků na Madeiře
Pico Ruivo
 1. Pozorování delfínů a velryb na výletní lodi
  Pokud toužíte pozorovat velryby a delfíny v jejich přirozeném prostředí a z bezprostřední blízkosti, určitě se vydejte na organizovaný lodní výlet. Pozorování delfínů a velryb je jedinečným zážitkem.
Pozorování delfínů a velryb na výletní lodi
Pozorování delfínů a velryb na výletní lodi
 1. Degustace místního vína a ovoce na trhu ve Funchalu
  Funchal je hlavním městem Madeiry a jeho trh je plný místních produktů, včetně vína a ovoce. Můžete tak ochutnat a degustovat místní delikatesy a poznat typickou chuť a vůni Madeiry. 
Trhy ve Funchalu
Trhy ve Funchalu
 1. Relaxace v termálních lázních Porto Moniz
  Termální lázně Porto Moniz si užijete, pokud hledáte odpočinek a uvolnění. Lázně se nacházejí ve stejnojmenném přímořském městečku Porto Moniz na severu ostrova a nabízejí širokou škálu služeb pro relaxaci a léčbu.

  Lázně jsou vybudovány v přírodních jezírkách, které využívají termální vodu s vysokým obsahem minerálních látek pro léčebné účely. Najdete zde širokou škálu procedur, jako je koupel v termálních bazénech, masáže, sauny a páry.

  Navíc jsou lázně krásně situovány v přírodním prostředí s výhledem na moře a okolní krajinu, což je ideální místo pro relaxaci a uvolnění.
Porto Moniz
Porto Moniz
 1. Plavba na tradiční madeirské lodi podél pobřeží
  V průběhu plavby se můžete těšit na nádherné pobřeží Madeiry a její nekonečné útesy. Některé plavby jsou také doplněny o živou hudbu, občerstvení a nápoje. Je to skvělý způsob, jak strávit den na moři, a můžete si být jisti, že na tento zážitek na Madeiře nikdy nezapomenete.
Plavba kolem Madeiry
Plavba kolem Madeiry

Chcete se vydat na Madeiru? 

Mít na dosah ruky divokou přírodu, užít si pohledy na impozantní hory a sluncem zalité pláže? 

Podívejte se na průvodce Madeirou, ve kterém najdete ty nejlepší tipy na ubytování, parádní výlety, skvělé zážitky a praktické informace pro úžasnou dovolenou na Madeiře.

sdílejte článek

Přečtěte si také...

Letenky

Jak najít levné letenky do Benátek? 

Benátky jsou známým severoitalským městem, které patří k jednomu z největších klenotů Evropy. Město postavené téměř celé na vodě láká turisty pro svoji originalitu, romantické úzké uličky,

Praktické informace

Jak stornovat letenku

Onemocněli jste, nedostali jste dovolenou v práci, nebo vám zkrátka do vaší plánované dovolené vlezlo něco neodkladného? V těchto případech pak budete řešit, jak stornovat letenku, a my