Jak mít akční letenky v mobilu?

Rádi cestujete a toužíte po těch nejvýhodnějších letenkách? Rádi byste měli všechny akční letenky v mobilu? Díky ušetřeným penězům za letenky si pak můžete v cílové destinaci dopřát více zážitků. Ať už je to za jídlo, vstupné do muzeí, hradů, zámků a dalších turistických atrakcí.

Nebo jednoduše můžete zůstat na stejném standardu, ale cestovat během roku mnohem častěji.

Nejlepším řešením je samozřejmě mít akční letenky v mobilu. Ale co dál? Jak tedy ušetřit za nákup letenek, kde získat ty nejvýhodnější a jak je hledat?

Pochopte cenotvorbu letenek 

Možná jste si všimli, že ceny letenek se dost často mění. Případně jste zaznamenali, že úplně stejná letenka je za jinou cenu na různých zařízeních či vyhledávačích. Další den pak může cena zcela nelogicky klesnout a o pár dní později zas dynamicky stoupnout. 

Proč tomu tak je?

Stejně jako všechny jiné komerční společnosti, i aerolinie fungují za účelem zisku. Ten je pak výrazně omezen kapacitou daného letadla, tedy počtem cestujících, kteří se do letadla vejdou. 

K tomu všemu připočtěte veškeré náklady pro aerolinky jako letištní poplatky, mzdy zaměstnanců, palivo, leasingové úvěry a další. Pro maximalizaci jejich zisku tedy využívají různých strategií a většina linek volí tzv. dynamickou sazbu pro ceny svých letenek. 

Ta funguje na jednoduchém principu – čím větší poptávka – tím větší cena a naopak. A to se pak přirozeně mění i v čase a to od doby, kdy je let uvedený na trh až po finální den odletu.

Akční letenky v mobilu

Do rezervačních systémů aerolinek se každý den dostávají akční letenky, které jsou za výrazně nižší cenu.

Specifikum takto výhodných letenek je to, že jsou dostupné jen omezenou dobu a v limitovaném množství. Proto záleží hlavně na vaší rychlosti a informovanosti o tom, že takové letenky jsou vůbec dostupné. 

Tím nejlepším řešením je dostávat upozornění na akční letenky přímo do telefonu, který máte neustále po ruce. 

Díky takovému upozornění si ušetříte zdlouhavé vyhledávání na různých webech a také své nervy.

Aplikace FlyAway vám umožní si nastavit notifikaci na akční letenky přímo na destinace, které chcete, kdykoliv je i vypnout a informaci o nejvýhodnějších letenkách získáte ihned po jejich zveřejnění na webu aerolinky. 

Aplikaci FlyAway si můžete stáhnout jak na Google Play tak v AppStore

V aplikaci si můžete také nastavit nejbližší odletové letiště a už jen čekat, jaké akční letenky se objeví – a to bez jakéhokoliv vyhledávání.

FlyAway - akční letenky v mobilu

Kdy je nejvýhodnější létat? 

Většina lidí shání letenky na prodloužené víkendy, v období svátků, letních prázdnin nebo v období velké události v dané zemi. 

Velké poptávky mohou aerolinky snadno předpovídat a zdražují své ceny automaticky. Pokud jste tedy alespoň trochu časově flexibilní, vybírejte své lety mimo takto exponovaná data a rezervujte s co největším předstihem.

Mýtus o “last-minute” deals

Jak už bylo vysvětleno, cena letenek se odvíjí hlavně od poptávky. Může se tedy stát, že daná aerolinka bude potřebovat naplnit kapacitu letadla a sníží tak své ceny na poslední chvíli. To ale není pravidlem.

Nezapomínejte na to, že v letadle sice může být pár posledních míst, nicméně letenky se mohly celou dobu prodávat (díky velké poptávce) za vyšší ceny než se očekávalo. V tuto chvíli aerolinka nemá problém s tím, když kapacitu letadla nenaplní a ceny posledních míst si tak může dovolit “napálit” – nemá totiž co ztratit.

Dávejte si pozor na přeprodejce

Každý z přeprodejců má jasný cíl a tím je zisk. Na letenky či příplatkové služby si dávají určitou přirážku, která může být zbytečně vysoká. 

Díky tomu, že FlyAway není žádným přeprodejcem a samostatná rezervace letenek probíhá přímo na webových stránkách letecké společnosti si můžete být jistí, že k žádné přirážce nedochází, a vy tak vždy pořizujete letenky za nejnižší možnou cenu. 

Stačí být u letenek jako první, mít přehled o akčních letenkách a “ulovit” si ty nejlevnější díky upozornění do mobilu.

Přejeme vám hodně cestovatelských zážitků a nejlevnějších letenek.

Stáhněte si aplikaci FlyAway a pořiďte letenky od 250 Kč.

Stáhnout v AppStore >>

Stáhnout na Google Play >>


Mobilní aplikace FlyAway vás upozorní na akční letenky od 250 Kč.

Stáhněte si aplikaci ve svém storu a pořiďte letenky na všechna další dobrodružství za desetinu ceny, aniž byste hnuli prstem

Jste na počítači?
Naskenujte telefonem QR kód.


sdílejte článek

Přečtěte si také...

Praktické informace

Jak platit v zahraničí bez poplatků?

Čím platíme v zahraničí? Jedině Revolutkou. Dříve to byla primárně karta pro cestovatele, dneska už je to aplikace pro kompletní správu veškerých financí. Jedna z největších výhod Revolut karty

Letenky

Jak najít levné letenky do Benátek? 

Benátky jsou známým severoitalským městem, které patří k jednomu z největších klenotů Evropy. Město postavené téměř celé na vodě láká turisty pro svoji originalitu, romantické úzké uličky,