Co nevynechat na ostrově Phuket?

Víte, že Phuket je největší a také nejbohatší thajský ostrov? 🏝

Najdete na něm nádherné pláže a průzračnou vodu i historii. S pevninou je spojený slavným mostem milenců “saphán Sarasim” a jeho bělostné pláže s azurovým mořem z něj dělají TOP dovolenkovou destinaci pro spoustu cestovatelů. 😍 Pokud se na tento ráj na zemi chystáte, možná vás napadla otázka – co nevynechat na ostrově Phuket?

Nejlevněji se sem dostanete z okolních letišť od cca 6 500 Kč za zpáteční letenku. ✈ Výjimkou ale nejsou ani akční lety z Prahy, jako třeba nedávná akce luxusních Singapore Airlines s akční cenovkou za zpáteční letenku 11 800 Kč. 👌 S hledáním těch nejlepších letenek vám může pomoct tento náš článek >>

Pokud máte Phuket na svém seznamu destinací, uložte si článek a pokud už jste byli, napište do komentářů své dojmy a jestli doporučujete tento tropický ostrov i pro ostatní cestovatele. 🙂

Nai Harn

Pláž

Pláž je dlouhá asi 700 m, pokrytá bílým jemným pískem a má velmi pozvolný vstup do moře. Na obou stranách pláže pak najdete skalní zátoky ideální pro milovníky potápění.

Přímo na pláži je možnost zapůjčení kayaků a surfů, nicméně vhodné podmínky pro surfování a windsurfing jsou zde až mimo sezónu, kdy fouká potřebný vítr.

Nejlepší doba pro návštěvu je od listopadu do dubna-května. V tomto období je moře klidné a teplé. V okolí jsou po celou sezónu otevřené bary, obchody a restaurace.

Nai Harn. -Co nevynechat na ostrově Phuket?

Muang Phuket

Hlavní město

Muang Phuket – hlavní město ostrova – si stále zachovalo svůj tradiční ráz a láká tak turisty na zajímavé kulisy orientální architektury. Máte rádi spíše přírodní zajímavosti? Pak určitě nesmíte vynechat zátoku Phang Nga. Mnozí ji přirovnávají ke známé Dračí zátoce, za kterou je třeba vycestovat až do Vietnamu. Vápencové skály tu doslova trčí z vody a nabízejí opravdu bizarní podívanou.

A kam za kulturními památkami? Rozhodně nevynechejte návštěvu buddhistických chrámů Wat Chalong. Jde o jeden z nejznámějších symbolů Thajska jako takového. Celkem 29 buddhistických chrámů s charakteristicky tvarovanými střechami tu návštěvníky vítá už více než sto let. Čekají tu na vás sochy pokryté zlatem i ochotní průvodci, kteří vás za menší bakšiš po chrámu provedou – není to však podmínkou, toulat se tu lze klidně i na vlastní pěst.

Muang Phuket

Yanui

Pláž

Oblíbený cíl jednodenních výletů – Ya Nui – leží v chráněném zálivu mezi vyhlídkami na mysu Promthep a u větrné elektrárny s nepřehlédnutelnou turbínou a krásným výhledem na Andamanské moře.

Malé pláže s bílým pískem se svažují do čisté modrozelené vody, která je ideální na plavání, šnorchlování i hloubkové potápění. Okolní kavárny nabízejí k občerstvení thajské pokrmy, pivo a koktejly.

Yanui

Phuket Fantasea

Zábavní park

Tento kulturní zábavní park je rozdělen do tří částí: nakupování ve Festivalové vesnici, občerstvení v restauraci Golden Kinnaree Buffet a zábava ve stylu Vegas v Paláci slonů.

Hlavní show, která probíhá vždy jednou denně (standardně od 20:00), vypráví legendu o Kamale, která je v tomto příběhu džunglí s mýtickým palácem, zcela odlišným od Kamaly, kterou znáte. Po více než 20 letech na Phuketu je show stále oblíbená a každý rok přivítá miliony návštěvníků a turistů z celého světa, aby si užili toto oslnivé představení.

Phuket Fantasea

Mai Khao

Pláž

Tato pláž je slavná díky tomu, že si zde můžete vyfotografovat přistávající nebo odlétající letadla přímo nad vaší hlavou. Samotná pláž má trochu hrubší žlutý písek oproti jiným plážím, ale koupání je zde příjemné. Mimo ruchu z letadel je tu klid.

Mai Khao

Wat Doi Thep Nimit

Chrám

Doi Thepnimit Phuket je klášterní rezidence s fantastickým panoramatickým výhledem na pláž Patong. Jeho ikonickou bílou pagodu můžete vidět už z pláže, pokud víte, kterým směrem se dívat.

Chedi (buddhistická stúpa) je zdobena barevnými sedmihlavými “Naga” (bájné stvoření podobné hadovi) a mnoha dalšími mytologickými postavami. Všechny sochy a řezby jsou mimořádně kvalitně provedeny a je opravdu potěšením obdivovat zdejší řemeslnou zručnost.

Nezapomeňte se na toto náboženské místo vhodně obléknout – často zde potkáte meditující mnichy a jeptišky.

Wat Doi Thep Nimit

Khao Phing Kan

Ostrov

Droboučký ostůvek vytvořený dvěma skálami, to je proslavený Ostrov Jamese Bonda, o kterém se dočtete v každém turistickém průvodci z oblasti jižního Thajska. Natáčení filmu “Man with the golden gun” (Muž se zlatou zbraní), které pomohlo dostat Thajsko na radarovou obrazovku turistických kanceláří i turistů, proslavilo tento miniaturní ostrůvek po celém světě.

Už cesta sem je zajímavým zážitkem. Dostanete se sem pouze lodí, buď si ji pronajmete celou, nebo se musíte spokojit s bohatou nabídkou místních cestovních kanceláří.

Dlouhá cesta je v místním vedru poměrně úmorná, cestující navíc čeká několik přesedání z velkých člunů na místní úzké čluny s nízkým ponorem, ale nepohodlí určitě stojí za to. Loď se totiž prodírá zátokou Phangnga Bay se stovkami ostrovů a ostrůvků, na kterých si síly eroze opravdu zařádily. Pokud budete mít štěstí, můžete na okolních ostrovech zahlédnout opice nebo šarlatově zbarvené hady. Část zátoky Phangnga je dnes vyhlášenou rezervací a čluny plné turistů do ní nesmějí.

Drobná pláž se však nehodí ke koupání, turistické výpravy zde kotví maximálně půl hodiny, takže času je málo. Voda není nejčistší, na to je zde příliš velký provoz člunů převážejících turisty z výletních lodí.

Khao Phing Kan

Mobilní aplikace FlyAway vás upozorní na akční letenky od 250 Kč.

Stáhněte si aplikaci ve svém storu a pořiďte letenky na všechna další dobrodružství za desetinu ceny, aniž byste hnuli prstem

Jste na počítači?
Naskenujte telefonem QR kód.


sdílejte článek

Přečtěte si také...

Letenky

Jak najít levné letenky do Benátek? 

Benátky jsou známým severoitalským městem, které patří k jednomu z největších klenotů Evropy. Město postavené téměř celé na vodě láká turisty pro svoji originalitu, romantické úzké uličky,

Praktické informace

Jak stornovat letenku

Onemocněli jste, nedostali jste dovolenou v práci, nebo vám zkrátka do vaší plánované dovolené vlezlo něco neodkladného? V těchto případech pak budete řešit, jak stornovat letenku, a my