Jak na nejlevnější půjčení auta v zahraničí

Jak na nejlevnější půjčení auta v zahraničí? Porovnali jsme spoustu rezervačních portálů, abychom našli ty nejlepší nabídky a nejlépe nám vyšly Kayak a Rental Cars. Oba portály spadají do skupiny webů spol. Priceline (spravující např. Booking či Agodu).

Pozor si ovšem dejte na pojištění, na kterém tyto portály vydělávají nejvíce. Mnohem výhodnější je pojistit se v ČR v rámci cestovního pojištění. Podrobnosti najdete dále v článku.

PS: Samozřejmě někdy je zcela nejvýhodnější možností rezervace přímo na místě u nějaké malé autopůjčovny. Nám šlo ale v tomto případě o rezervace, které je možné provést předem a online z pohodlí domova.

Kayak i Rental Cars prohledávají nabídky různých autopůjčoven a agentur, a následně vám zobrazí nejnižší ceny.

Oba portály mají množství různých filtrů, na Kayaku si můžete navíc filtrovat třeba pouze hybridní vozidla nebo ty nabídky, které můžete zaplatit ihned (pro urychlení).

Tyto portály vám nabídnou cenu vždy ve 2 variantách:

Buď bez pojištění nebo s pojištěním.

Rezervační portály jako je Kayak nebo Rental Cars pak nejvíce vydělávají na předraženém pojištění, které se pohybuje kolem 300 Kč za den.

Naprostá většina cestovatelů si vybere mezi možnostmi:

  • Risknout půjčení auta bez pojištění a zaplatit nižší cenu. (Ve většině případů potřebujete kreditní kartu, ze které si autopůjčovna odečte vratný deposit.)
  • Zvolit možnost s pojištěním a přeplatit.

Zkuste příště využít nejvýhodnější třetí variantu…

Nejvýhodnější a nejbezpečnější způsob půjčení auta

  1. Rezervujte si auto bez pojištění
  2. Zařiďte si kreditní kartu, u které můžete jít do mínusu alespoň 30 000 (obvyklá suma depositu u autopůjčovny)
  3. Sjednejte si cestovní pojištění včetně odpovědnosti za škodu na zapůjčeném vozidle. Před uzavřením pojištění si přečtěte smlouvu, ne všechny cestovní pojištění, které zahrnují i odpovědnost za škodu, se vztahují i na zapůjčené vozidlo. (To zahrnuje např. pojištění AXA Excelent).

Podobná pojištění, která zahrnují také odpovědnost za škodu na majetku si můžete srovnat např. na těchto srovnávačích cestovního pojištění:

ePojisteni.cz
Klik.cz
Rixo.cz

U týdenního zapůjčení auta zaplatíte autopůjčovně za pojištění v průměru 350-400 Kč za den. Pokud se pojistíte v ČR v rámci cestovního pojištění, vyjde vás cena +- na 350-500 Kč za celý týden.


Mobilní aplikace FlyAway vás upozorní na akční letenky od 250 Kč.

Stáhněte si aplikaci ve svém storu a pořiďte letenky na všechna další dobrodružství za desetinu ceny, aniž byste hnuli prstem.

Jste na počítači? Naskenujte telefonem QR kód.


sdílejte článek

Přečtěte si také...

Praktické informace

Kde hledat levné letenky?

O některých vyhledávačích jste možná slyšeli, o některých třeba ne. Přinášíme vám detailní seznam těch nejoblíbenějších webů, které vám napoví, kde hledat levné letenky, abyste

Letenky

Jak najít levné letenky na Bali?

Indonéský ostrov v jihovýchodní Asii láká stále více turistů. Není divu. Lákavý je nejen svou faunou a flórou, ale i svou kulturou a historií. Krásné

Praktické informace

Kdy je nejlepší doba kupovat letenky? 

Kdy začít vyhledávat letenky tak, abyste pořídili ty nejvýhodnější? Co všechno je třeba k nákupu letenek? Kdy je nejlepší doba kupovat letenky po Evropě, a