Jak najít levné letenky do Říma? 

Italské hlavní město Řím láká svou půvabností, známými stavbami ze starořímského období, teplým počasím, chutnou kuchyní a romantickou scenérií celého města. Pokud se chystáte do Říma a přemýšlíte, jak najít levné letenky do Říma, máte to štěstí, že letenky právě do této destinace jsou jedny z nejlevnějších na trhu. V našem článku se dozvíte s jakými aerolinkami létat, kdy je nejlevnější se do Říma podívat a dočtete se všechny potřebné informace o dopravě z letiště do centra.

Řím při západu slunce

Kdo létá do Říma? 

Do Říma se z Prahy dostanete velice snadno a na výběr budete mít nepřeberné množství letů. Průměrný počet letů z Prahy do Říma je totiž něco kolem 48 týdně. Přímé lety tak nabízejí nízkonákladové společnosti Wizz Air, Ryanair a německá společnost Eurowings. U těchto společností seženete ty nejlevnější letenky. Další společností, která létá napřímo je i společnost Smartwings, ceny jsou už však výrazně dražší, než u výše zmíněných aerolinek. Další letecké společnosti můžete využít také, nicméně tam už musíte počítat s minimálně jedním přestupem a zaručeně větší cenou. Celkový přehled všech aerolinek můžete zhlédnout na stránkách Skyscanner.

Informace o letu z Prahy do Říma 

Přímý let z Prahy do Říma trvá cca 1 hodinu a 50 minut a zpáteční letenka vás přibližně vyjde na 1 300 Kč. Ceny se vždy liší od vašeho termínu, nicméně nejlevněji se do Říma dostanete v březnu nebo v červnu. V březnu se můžete těšit na příjemné teplé počasí, v červnu už se připravte na pořádné horko.

V cenovém grafu od společnosti Skyscanner můžete vidět vývoj cen letů z Prahy do Říma.

Jak najít levné letenky do Říma? 

Akční letenky do Říma najdete převážně u Wizz Air, který létá přímo a nejlevněji. V průměru vás tak zpáteční letenka (tam i zpátky) bude stát 1 300 Kč. Jak můžete vidět v cenovém grafu, cena se může vyšplhat mnohem výš, proto doporučujeme cestovat v levnějších termínech. Celkově se tedy vyplatí leden až březen, červen nebo září. 

Jak najít levné letenky do Říma? 

Kde koupit nejlevnější letenky do Říma?

Nízkonákladová společnost Wizz Air je tou nejlevnější variantou a zcela určitě i tou nejrychlejší. Pokud byste chtěli celý seznam jiných aerolinek, hledat můžete na starém známém vyhledávači Google Flights, Skyscanner nebo můžete sledovat akční letenky v naší aplikaci FlyAway a upozornění na nejlevnější letenky vám přijde rovnou do mobilu. Stahovat můžete na Google PlayApp Store.

Jak se dostat na letiště Václava Havla Praha?

Podrobný návod se všemi možnostmi, jak se dostat na pražské letiště Václava Havla, najdete v tomto článku >>

Jak se dostat z letiště v Římě do centra? 

Řím má dvě velká letiště, proto se před odletem ujistěte, že víte, na které z nich přiletíte. Letiště Fiumicino, přezdívané také Leonardo da Vinci, je největším italským letištěm, které leží zhruba 26 km od centra Říma. Z něj se snadno do centra dostanete pomocí vlaku Leonardo Express. Vlak jezdí z letiště do centra každých 15 minut a celková jízda vám zabere 35 minut a vyjde na 14€. Vlak nikde nestaví a doveze vás až do samotného centra Říma.

Pokud chcete zvolit levnější variantu, vlak linky FM1 vás přiblíží k tramvajové zastávce, či zastávce metra, odkud se můžete do centra dopravit snadno. Vlak vás z letiště vyjde na 5.50€ a návazná tramvaj pak na další 1€. Další možností přepravy jsou pak autobusy, které z letiště odjíždí v pravidelných intervalech a zavezou vás do samotného centra a to přibližně za 15€. Počítejte však s delší dobou jízdy a to kolem 45 – 60 minut. 

Pokud přiletíte na Letiště Ciampino (CIA), které se nachází přibližně 15 km od centra Říma, dostanete se do města snadno autobusem. Trasy autobusů do centra trvají kolem 40 minut a vyjdou vás kolem 5€. Lístky na autobus si můžete koupit už na letišti, kde je označený kiosek a v případě potřeby vás personál navede i na zastávku. Nemusíte se ale bát, letiště jsou označené dobře, stejně tak i směr autobusů a zastávek. Žádné přímé vlaky do centra z Letiště Ciampino nenajdete, proto doporučujeme zmíněné autobusy. 

Jako na každém větším letišti, i zde je možnost zapůjčení auta, nebo můžete využít taxi služby, které vás však vyjdou mnohem dráž. 

Chystáte se do Říma brzy a nechcete si nechat ujít akční letenky z Prahy? Stáhněte si naší aplikaci FlyAway zdarma a nastavte si upozornění na vaši vysněnou destinaci. Stahovat můžete na  Google PlayApp Store


Mobilní aplikace FlyAway vás upozorní na akční letenky od 250 Kč.

Stáhněte si aplikaci ve svém storu a pořiďte letenky na všechna další dobrodružství za desetinu ceny, aniž byste hnuli prstem

Jste na počítači?
Naskenujte telefonem QR kód.


sdílejte článek

Přečtěte si také...

Letenky

Jak najít levné letenky do Benátek? 

Benátky jsou známým severoitalským městem, které patří k jednomu z největších klenotů Evropy. Město postavené téměř celé na vodě láká turisty pro svoji originalitu, romantické úzké uličky,

Praktické informace

Jak stornovat letenku

Onemocněli jste, nedostali jste dovolenou v práci, nebo vám zkrátka do vaší plánované dovolené vlezlo něco neodkladného? V těchto případech pak budete řešit, jak stornovat letenku, a my