Jak najít levné letenky na Bali?

Indonéský ostrov v jihovýchodní Asii láká stále více turistů. Není divu. Lákavý je nejen svou faunou a flórou, ale i svou kulturou a historií. Krásné písčité pláže, sopky, vodopády, dechberoucí podvodní svět – to vše najdete na Bali. 

Jak najít levné letenky na Bali? Kdy začít shánět letenky? S jakými aerolinkami se můžete na Bali dostat a to co možná nejlevněji? V našem článku se dozvíte vše potřebné. 

Kdo létá na Bali

Pokud se rozhodnete letět na Bali, letenku budete hledat do cílové destinace Denpasar, což je hlavní město tohoto indonéského ostrova. Přímý let z Prahy do Denpasaru byste hledali asi těžko, nicméně lety s jedním přestupem jsou v každém případě zcela pohodlné a na takovéto dlouhé vzdálenosti zcela normální. 

Do cílové stanice vás tak může dopravit velké množství různých aerolinií – od světoznámých jedniček na trhu jako jsou Qatar Airways nebo Emirates, až po nizozemské KLM nebo třeba Cathay Pacific. 

Většinou platí nepsané pravidlo, že na mezikontinentálních letech se vám nestane, že byste seděli v nízkonákladovém letadle s minimem servisu a nulovým pohodlím, jako to bývá u kratších letů po Evropě. 

Jak najít levné letenky na Bali?

Na mezinárodní lety je třeba počítat s větším obnosem peněz, které za letenku dáte. Ceny se mohou vyšplhat do astronomických výšin, to však záleží na tom, kdy chcete letět a právě na zmíněných aerolinkách, s kterými let absolvujete. Na webu Skyscanner však můžete najít cenové grafy, které vám poskytnou skvělý přehled o tom, kdy je nejvýhodnější na Bali odcestovat a zhruba v jaké výši se ceny letenek pohybují. 

Skyscanner
Skyscanner vám v cenovém grafu označí i ten nejlevnější měsíc, kdy můžete odcestovat. 

Kde koupit nejlevnější letenky na Bali?

Pro další vyhledávání doporučujeme i starý známý vyhledávač Google Flights, výše zmíněný Skyscanner nebo sledujte akční letenky na Bali v naší aplikaci FlyAway, kdy dostanete upozornění na akční letenky přímo do vašeho mobilu. Stahovat můžete na Google PlayApp Store

Informace o letu z Prahy na Bali 

Jak už jsme zmiňovali, přímý let z Prahy na Bali prozatím žádná letecká společnost nenabízí. Na Bali se tak většinou dostanete minimálně s jedním přestupem. Tím nejčastějším mezipřistáním bude nejspíše Singapur nebo hlavní město v Malajsii – Kuala Lumpur. Pokud poletíte s aerolinkou Emirates, pak počítejte s přestupem v přepychové Dubaji. Délka letu jako taková záleží na vaší mezipřistávací destinaci, nicméně v průměru počítejte s délkou letu kolem 20 hodin (v celkové době je započtená i doba přestupu). 

Jak najít levné letenky na Bali?

Jak se dostat na letiště Václava Havla Praha?

Podrobný návod se všemi možnostmi, jak se dostat na pražské letiště Václava Havla (autem, dálkovými autobusy i městskou hromadnou dopravou), najdete v tomto článku >>

Jak se dostat z letiště na Bali do centra? 

Pokud letíte na Bali, pravděpodobně jedna z vašich prvních zastávek bude turistická část Seminyak nebo město Kuta, slavná pro své pláže ideální k surfování. Doprava z denpasarského letiště Ngurah Rai na tato místa bude méně složitá, než si myslíte. 

Velké letiště a nepřeberný počet lidí mohou vyvolat pocity neklidu a nervozity, nicméně doprava z letiště je nejjednodušší taxi službou. A zde se nenechte zmást. Taxi zde není předraženou záležitostí jako ve většině hlavních měst a navíc je to téměř jediný způsob, jak se z letiště dostat. 
Cesta z letiště vás do centra města vyjde v přepočtu něco kolem 170 Kč a do výše zmíněného Seminyaku pak kolem 90 Kč. Pokud se chystáte do jiných cílových destinací na Bali, zde můžete najít přibližné ceny taxi služeb. Je třeba, abyste znali ceny alespoň orientačně, protože místní taxikáři mají velkou tendenci pořádně cenu napálit a vy tak můžete lépe smlouvat.


Mobilní aplikace FlyAway vás upozorní na akční letenky od 250 Kč.

Stáhněte si aplikaci ve svém storu a pořiďte letenky na všechna další dobrodružství za desetinu ceny, aniž byste hnuli prstem

Jste na počítači?
Naskenujte telefonem QR kód.


sdílejte článek

Přečtěte si také...

Praktické informace

Jak platit v zahraničí bez poplatků?

Čím platíme v zahraničí? Jedině Revolutkou. Dříve to byla primárně karta pro cestovatele, dneska už je to aplikace pro kompletní správu veškerých financí. Jedna z největších výhod Revolut karty

Letenky

Jak najít levné letenky do Benátek? 

Benátky jsou známým severoitalským městem, které patří k jednomu z největších klenotů Evropy. Město postavené téměř celé na vodě láká turisty pro svoji originalitu, romantické úzké uličky,