Jak se dostat do romantické oblasti Cinque Terre za 500 Kč?

Cinque Terre je skalnatá pobřežní oblast na Italské riviéře. Zahrnuje celkem pět obcí: Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso al Mare.

Oblastí vede železniční trať podél pobřeží, takže už samotná jízda vlakem je obrovský zážitek. Vlak staví ve všech zmíněných městečkách a můžete tak prozkoumat pohodlně celou oblast.

Kromě toho vedou nad útesy turistické stezky, takže mezi jednotlivými městečky můžete přecházet pěšky a dopřát si neuvěřitelnou podívanou na vysoké útesy a barevné domečky.

Do oblasti se nejlépe dostanete letecky z Prahy (nebo z jiného velkého letiště, které máte blíž) do Pisy. Akční zpáteční letenky do Pisy v aplikaci FlyAway zveřejňujeme poměrně často za 518 Kč, běžně se pak dají letenky pořídit kolem 1 000 Kč s Ryanairem.

Přílet do Pisy je vždy večer, takže se nabízí následující den dopolední prohlídka historické části města, oběd a následně nasednout na vlak do oblasti Cinque Terre. Jízda trvá pouhou hodinu.

Zpáteční jízdenka do nejbližšího městečka Monterosso al Mare stojí 21 € (540 Kč). Jízdenky můžete koupit např. na vyhledávači www.omio.com nebo přímo na www.trenitalia.com

Riomaggiore

Rybářská vesnička Riomaggiore stojí na dvou protilehlých strmých skalách, jejíž domky jsou vystavěny na různých výškových úrovních. Právě odtud vede jedna z nejslavnějších stezek na světě, stezka milenců – Via dell’ Amore vytesaná do útesů nad mořem.

Riomaggiore
Riomaggiore

Manarola

Nejstarší a zároveň nejklidnější ze všech 5 vesniček, kterou charakterizují barevné domky tyčící se na útesech. Čekají vás tu nádherné výhledy na moře a západy slunce.

Manarola
Manarola

Corniglia

Nejodlehlejší vesnička ze všech, která se tyčí ve výšce 100 m nad mořem, v jejímž bezprostředním okolí najdete rozsáhlé vinice a krásné pláže. Pokud přijedete vlakem, z nádraží budete muset vystoupat více než 380 schodů nahoru.

Corniglia
Corniglia

Vernazza

Vernazza bývá označována za nejpůvabnější z celé oblasti Cinque Terre. Už tak romantickou scenérii barevných domků na útesech a úzkých uliček doplňuje navíc středověký hrad na samém cípu městečka.

Vernazza
Vernazza

Monterosso al Mare

Hlavní město celé oblasti, které je zároveň nejmodernější. Právě sem také jezdí nejvíce turistů kvůli krásným písečným plážím. V ostatních vesničkách písečné pláže nejsou.

Monterosso-al-Mare
Monterosso-al-Mare

Mobilní aplikace FlyAway vás upozorní na akční letenky od 250 Kč.

Stáhněte si aplikaci ve svém storu a pořiďte letenky na všechna další dobrodružství za desetinu ceny, aniž byste hnuli prstem

Jste na počítači?
Naskenujte telefonem QR kód.


sdílejte článek

Přečtěte si také...

Praktické informace

Jak platit v zahraničí bez poplatků?

Čím platíme v zahraničí? Jedině Revolutkou. Dříve to byla primárně karta pro cestovatele, dneska už je to aplikace pro kompletní správu veškerých financí. Jedna z největších výhod Revolut karty

Letenky

Jak najít levné letenky do Benátek? 

Benátky jsou známým severoitalským městem, které patří k jednomu z největších klenotů Evropy. Město postavené téměř celé na vodě láká turisty pro svoji originalitu, romantické úzké uličky,