Jak vypadá dovolená v Bordeaux

Bordeaux je jednou z nejslavnějších vinařských oblastí na světě. Takže pokud milujete víno a toulky vinicemi, je tato oblast právě pro vás. 🍷☀ Navíc k oceánu a plážím je to co by kamenem dohodil.

Samotné Bordeaux má pak krásné historické centrum zapsané na seznamu památek UNESCO.

V posledním desetiletí se Bordeaux stala jednou z nejkrásnějších a nejzajímavějších destinací v Evropě. Také díky 362 historickým památkám (na druhém místě za Paříží), mimořádné gastronomické scéně a živému městskému dění bylo toto krásné město v roce 2015 vyhlášeno evropskou nejlepší destinací.

Nám ze statistik otevíratelnosti v aplikaci FlyAway vyplývá, že Bordeaux u vás nepatří mezi nejoblíbenější destinace. Možná právě tento článek to trochu změní, protože jak vidíte, Bordeaux je skvělé místo k návštěvě… hlavně pokud máte rádi víno a historii.

Porte Cailhau

Porte Cailhau s dlouhou historií nabízí opravdu nádherný výhled na Bordeaux.

I přes své stáří (pochází z roku 1494!) se tato velká, krásná památka prakticky nezměnila. Byla postavena na památku vítězství Karla VIII. u Fornova. Podobizna tohoto francouzského krále zdobí výklenek na břehu řeky.

Port Cailhau je vysoký 35 metrů a byl spojen s městskými hradbami.

Výstava uvnitř názorně ukazuje nástroje a materiály používané ke stavebním účelům v době výstavby Porte Cailhau a audiovizuální prezentace sestavená ze starých filmů vás ponoří do světa kamenného zdiva.

Saint-Émilion

Saint-Émilion je velmi vyhlášená vinařská oblast. Pro svoji historickou hodnotu je obec od roku 1999 zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Historie Saint-Émilionu sahá až do dávných dob. Římané zde založili vinice již v 2. století našeho letopočtu. Ve 4. století pak básník Ausonius, který pocházel z nepříliš vzdálené Burdigaly (nyní Bordeaux), oslavoval zdejší víno ve svých básních. Románské období zde zanechalo celou řadu úchvatných stavebních památek,

Obec byla pojmenována po mnichu Émilionovi, který se zde v 8. století usadil v poustevně vytesané do skály. A byli to právě jeho řádoví následovníci, kteří ve středověku obnovili staré vinice a začali víno vyrábět a obchodovat s ním.

Medoc

Je také známá vinařská oblast, kde se rodí vynikající vinná réva, z níž se připravují vyhlášená vína. Jméno Médoc pochází z výrazu (Pagus) Medullicus neboli země Medullů, jak se nazývali zdejší galští obyvatelé. Oblast vděčí za svůj ekonomický rozvoj především produkci červeného vína.

Nejsou zde však jen vinice a vinohrady, kterých bychom tu napočítali asi 1500, ale i borové lesy a dlouhé písčité pláže.

Cap Ferret

Cap Ferret je mys, který se nachází na jižním konci obce Lège-Cap-Ferret. Mys má podobu kosy, která odděluje Atlantský oceán od Arcachonského zálivu.

Cap Ferret je známý pro svůj maják a jako luxusní letovisko, které si zachovalo svou přirozenou atmosféru. Je také známé pro svůj chov ústřic.


Mobilní aplikace FlyAway vás upozorní na akční letenky od 250 Kč.

Stáhněte si aplikaci ve svém storu a pořiďte letenky na všechna další dobrodružství za desetinu ceny, aniž byste hnuli prstem

Jste na počítači?
Naskenujte telefonem QR kód.


sdílejte článek

Přečtěte si také...

Praktické informace

Jak platit v zahraničí bez poplatků?

Čím platíme v zahraničí? Jedině Revolutkou. Dříve to byla primárně karta pro cestovatele, dneska už je to aplikace pro kompletní správu veškerých financí. Jedna z největších výhod Revolut karty

Letenky

Jak najít levné letenky do Benátek? 

Benátky jsou známým severoitalským městem, které patří k jednomu z největších klenotů Evropy. Město postavené téměř celé na vodě láká turisty pro svoji originalitu, romantické úzké uličky,