Last minute letenky jsou ty nejlevnější. Pravda nebo mýtus? 

Jste spontánní, flexibilní a máte možnost cestovat na poslední chvíli? Představujete si scénky jako ve filmech, kdy přiběhnete na letiště a koupíte nejlevnější letenku na druhý konec světa? Tak to vás teď asi zklameme… 

Last minute letenky (letenky na poslední chvíli) jsou obvykle výrazně dražší než letenky, které koupíte s předstihem. Důvodem je to, že čím více se blíží termín odletu a tím stoupá naplněnost letadla, ceny letenek se zvyšují. Last-minute letenky navíc obvykle kupují obchodní cestující, kteří jsou vyšší cenu ochotni akceptovat.

Kdy tedy s nákupem letenek začít? 

Nezačínejte příliš brzy ani příliš pozdě. Jestliže už teď víte, že se příští rok chcete vydat např. do USA, určitě se teď ještě do vyhledávání nepouštějte. Většina společností ani na rok dopředu zveřejněné lety nemá a vy se tak můžete ošidit o lepší nabídku od jiné společnosti. 

Pokud chcete získat ty nejvýhodnější letenky, vhodnou dobou pro nákup letenek u letů v Evropě je 1 – 3 měsíce před odletem, zatímco u mezikontinentálních / dálkových letů je nejlepší začít s hledáním 4 – 6 měsíců dopředu. 

Nákup letenek se někomu může zdát jako příliš složitá záležitost a požírač času. Vezměte si kolik takových přeprodejců a různých vyhledávačů existuje. My jsme tu pro to, abychom vám to alespoň trochu usnadnili. S naším aplikací FlyAway můžete dostávat upozornění na akční letenky přímo do vašeho mobilu.

Kde hledat levné letenky? 

Naším hlavním doporučením je určitě web Letenky | eTravel.cz. Jedná se zde o letenky výhradně s aerolinkou SmartWings a unikátností tohoto webu jsou jejich charterové lety. To znamená, že jde o nabídku velkých nepravidelných leteckých spojů, které byly prodány cestovním kancelářím, ale těm se nepovedlo kapacitu letadla naplnit. Zbylé letenky se tak dají do prodeje široké veřejnosti a jsou za skvělé ceny. Vaše last minute dovolená tedy nemusí být pouze přes cestovní kancelář. Upozorňujeme však, že jde o letenky výhradně přes letní sezónu. 

Dalším veřejně známým a často používaným vyhledávačem je Skyscanner. Na tomto webu můžete nechat upustit uzdu vaší dobrodružnosti a vybrat možnost vyhledání nejvýhodnějších letů kamkoliv po světě. Další výhodou tohoto webu je, že vám umožní vyhledat a zároveň porovnat lety během celého měsíce. Pokud jste tedy alespoň trochu flexibilní, zaškrtněte celý měsíc a Skyscanner už vám najde sám, kdy je nejvýhodnější letět. 

Skyscanner
Zaškrtněte možnost kamkoliv a vydejte se na dobrodružství. 
Skyscanner
Jste alespoň trochu flexibilní? Nechte Skyscanner vyhledat den v celém měsíci, kdy je nejvýhodnější dostupná letenka. 

Zde se na takové levné letenky z Prahy můžete podívat.

Last minute letenky – kde hledat dál?

Dalším naším favoritem je vyhledávač KAYAK. Na webu můžete vyhledávat nejenom levné letenky, ale také hotely a auta k pronájmu. Mimo jiné web ukazuje i cenové trendy na další měsíce, kde můžete vidět, zda bude cena letenek do vaší destinace stoupat nebo naopak. 

Last minute letenky - Kayak
Prozkoumejte trendy cen letenek do vaší vysněné destinace s cz.Kayak.com

Letenky s odletem dnes 

Jak už jsme zmínili, letenky s odletem dnes budou spíše dražší než levnější. Idea toho, že přijdete na letiště a chytíte levnou letenku je zcela utopická. Na letišti už téměř nikdo letenky neprodává a celý výlet by se vám asi spíše prodražil. 

Dávejte si pozor!

Uvedené vyhledávače jsou skvělé pro vyhledání spojů, ale pamatujte si, že zobrazují vždy ceny od samotných aerolinek, ale také od přeprodejců. Jejich cena je mnohdy na první pohled levnější než od aerolinek, ale nenechte se zmást.

To, co ušetříte na samotných letenkách pak výrazně přeplatíte na doplňkových službách jako třeba rezervace sedadel, volba příručního či odbaveného zavazadla, atd.

Navíc v případě jakýchkoliv potíží, třeba se zpožděním nebo zrušení letu, bude vždy mnohem snadnější, rychlejší a transparentnější řešení přímo s aerolinkou. Proto vždy kupujte letenky přímo u aerolinky a vynechte přeprodejce, ikdyž má na první pohled nižší cenu.

Jedinečným řešením je mít naší aplikaci FlyAway, kde uděláme všechnu práci za vás a vám přijdou ty nejvýhodnější nabídky přímo do mobilu. V aplikaci odkazujeme na akční letenky v konkrétních termínech a rezervaci vždy provádíte přímo u aerolinky. Ušetřete si čas a stahujte ještě dnes


Mobilní aplikace FlyAway vás upozorní na akční letenky od 250 Kč.

Stáhněte si aplikaci ve svém storu a pořiďte letenky na všechna další dobrodružství za desetinu ceny, aniž byste hnuli prstem

Jste na počítači?
Naskenujte telefonem QR kód.


sdílejte článek

Přečtěte si také...

Letenky

Jak najít levné letenky do Benátek? 

Benátky jsou známým severoitalským městem, které patří k jednomu z největších klenotů Evropy. Město postavené téměř celé na vodě láká turisty pro svoji originalitu, romantické úzké uličky,

Praktické informace

Jak stornovat letenku

Onemocněli jste, nedostali jste dovolenou v práci, nebo vám zkrátka do vaší plánované dovolené vlezlo něco neodkladného? V těchto případech pak budete řešit, jak stornovat letenku, a my