Kdy je nejlepší doba kupovat letenky? 

Kdy začít vyhledávat letenky tak, abyste pořídili ty nejvýhodnější? Co všechno je třeba k nákupu letenek? Kdy je nejlepší doba kupovat letenky po Evropě, a kdy naopak pro mezikontinentální lety?

Co je potřeba k nákupu letenek? 

Asi vás nepřekvapí, že k nákupu letenek potřebujete základní údaje jako je vaše jméno, datum narození, adresu, u mezikontinentálních letů nebo letů mimo EU i číslo vašeho pasu, a pak také samozřejmě vaše údaje platební karty. Dobré je mít vše připravené než začnete vyhledávat. Asi se najdete v tom, že když potřebné věci u sebe nemáte a při dokončení nákupu tedy musíte vstát od počítače nebo telefonu a dojít si pro ně (ať už pro platební kartu nebo cokoliv jiného), nákup odložíte a vy tak snadno můžete minout ty nejlevnější letenky. 

Lety po Evropě

S lety po Evropě a speciálně pak u nízkonákladových aerolinek můžete s klidem začít hledat 3 – 4 měsíce dopředu. Jedině tak si odchytíte ty nejvýhodnější lety. Dříve nebo později se to nevyplatí. Letenky na poslední chvíli a povídky o tom, že to jsou ty nejvýhodnější lety, jsou už dávnou minulostí a tohle pravidlo tak už neplatí. Proč to tak je si můžete přečíst zde. Naopak s hledáním dlouhou dobu dopředu (např. 6 měsíců a více) se pak můžete ošidit o jiné lety, které ještě nejsou zveřejněné. 

Kdy je nejlepší doba kupovat letenky

Mezikontinentální lety 

Už dlouho toužíte po výletě na druhý konec světa? Vzdálená Asie, Austrálie, Nový Zéland nebo snad Amerika či Kanada? A přemýšlíte, kdy je nejlepší doba kupovat tyto vzdálenější letenky? Ať už se chystáte kamkoliv, nezapomeňte na zlaté pravidlo, kdy platí, že u mezinárodních letů odchytíte akční letenky 4 až 8 měsíců dopředu. 

Lety v hlavní sezóně 

Většina z vás ví, že letenky v hlavní sezóně jsou zbytečně drahé, jako ostatně většina věcí v hlavních sezónách. Nezapomínejte na to, že v turistických oblastí se zvedají ceny i u ubytování, jídla, transportu a dalších nákladů. Pokud i přesto chcete (nebo musíte) vycestovat přes hlavní sezónu letních prázdnin, začněte s hledáním letenek už od ledna. Akční letenky na hlavní sezónu jsou většinou dostupné až do května, ale znáte to. V tomhle případě platí – čím dříve, tím lépe. 

Kdy je nejlepší doba kupovat letenky přes vánoční svátky a Silvestr?

Přes vánoční svátky a Silvestrovskou noc je většina letů výrazně dražší než kdykoliv jindy v roce. Proto vás možná ani nepřekvapí, že akční letenky můžete kupovat v tomhle případě už od jara, kdy je velká šance, že chytíte letenku za nejlepší cenu. Čím více se budou svátky blížit, tím dražší letenky budou. 

Chcete se o akčních letenkách dozvědět jako první? Stáhněte si bezplatnou aplikaci FlyAway a dostávejte upozornění o akčních letenkách přímo do vašich mobilů. 
Stahovat můžete zdarma na Google PlayApp Store.


Mobilní aplikace FlyAway vás upozorní na akční letenky od 250 Kč.

Stáhněte si aplikaci ve svém storu a pořiďte letenky na všechna další dobrodružství za desetinu ceny, aniž byste hnuli prstem

Jste na počítači?
Naskenujte telefonem QR kód.


sdílejte článek

Přečtěte si také...

Letenky

Jak najít levné letenky do Benátek? 

Benátky jsou známým severoitalským městem, které patří k jednomu z největších klenotů Evropy. Město postavené téměř celé na vodě láká turisty pro svoji originalitu, romantické úzké uličky,

Praktické informace

Jak stornovat letenku

Onemocněli jste, nedostali jste dovolenou v práci, nebo vám zkrátka do vaší plánované dovolené vlezlo něco neodkladného? V těchto případech pak budete řešit, jak stornovat letenku, a my