Dovolená na Madeiře: Kolik stojí a jak ušetřit?

Madeira láká turisty ze všech koutů světa díky svým neuvěřitelným přírodním krásám, klidné atmosféře a vynikajícímu jídlu. Pokud vás dovolená na Madeiře čeká, určitě vás zajímá, kolik taková dovolená bude stát a jaký si připravit rozpočet.

Podíváme se na ceny letenek, ubytování, stravování, dopravy a různých atrakcí na Madeiře, a také uvedeme příkladový rozpočet na týden.

Dovolená na Madeiře

Letenky

Ceny letenek na Madeiru se liší v závislosti na sezóně a odletovém letišti. Pokud hledáte lety z Prahy, můžete očekávat ceny kolem 8 000 Kč na osobu za zpáteční letenku. 

Pokud budete chtít ušetřit, zvažte odlet z blízkých letišť jako Berlín nebo Vídeň. Můžete tak ušetřit až tisíce korun. Například z Vídně se pohybují ceny zpáteční letenky kolem 3 000 Kč.

Pokud se vám takové ceny zdají vysoké, sledujte akční letenky v aplikaci FlyAway. Aplikace vás upozorní na akční ceny letenek, které se dostanou do rezervačního systému aerolinek. Na Madeiru tak můžete pořídit zpáteční letenky s odletem z Prahy kolem 2 000 Kč – 3 000 Kč a z Vídně nebo Berlína dokonce pod 1 000 Kč.

Letenky na Madeiru

Ubytování

Další významnou položkou rozpočtu je ubytování. Pokud se rozhodnete pro standardní ubytování ve tříhvězdičkovém hotelu, můžete počítat s cenou od 1 500 Kč do 2 500 Kč za noc. Pokud hledáte levnější variantu, můžete zvážit ubytování v soukromých apartmánech, kde se cena za noc pohybuje od 800 Kč do 1 800 Kč.

V tomto článku najdete tipy na skvělé ubytování s krásným výhledem na oceán nebo tipy na ubytování v hlavním městě Funchal. 

Ubytování na Madeiře

Stravování

Ceny jídla v restauracích na Madeiře se liší v závislosti na tom, kam půjdete. Pokud jdete do turistických restaurací, můžete očekávat vyšší ceny. V průměru se ceny pohybují kolem 200 – 300 Kč za jídlo v restauraci. 

Jestli si raději chcete uvařit v soukromí, stravování vás vyjde samozřejmě mnohem levněji. V obchodech a na trzích najdete výborné místní potraviny.

Zde jsou některé ceny potravin na Madeiře. Obecně se dá říct, že ceny potravin v obchodech jsou podobné jako v České republice.

  • Chléb: 1-2 € za bochník
  • Mléko: 0,60 – 1,20 € za litr
  • Vajíčka: 1,50 – 2 € za balení šesti kusů
  • Máslo: 1,50 – 2,50 € za 250 gramů
  • Místní sýry: 5-8 € za 500 gramů
  • Čerstvé ryby: 10-15 € za kilogram
  • Kuře: 5-7 € za kilogram
  • Hovězí maso: 10-15 € za kilogram
  • Ovoce a zelenina (sezónní): ceny se liší v závislosti na sezóně a množství, nicméně můžete očekávat ceny od 1 € za kilogram.
Stravování na Madeiře - místní trhy

Doprava

Nejlevnější způsob, jak se pohybovat po Madeiře, je autobusem – cena jízdného se pohybuje kolem 1,50 EUR (cca 40 Kč). Cena půjčení malého auta se pohybuje od 20 EUR (cca 520 Kč) za den a výše, 70 EUR za den pak zaplatíte za větší vůz. Záleží také jestli si auto rezervujete u místní autopůjčovny nebo přes online vyhledávač, jako např. www.rentalcars.com

Doprava na Madeiře

Atrakce

Na Madeiře je mnoho zajímavých míst k návštěvě, například botanická zahrada Monte Palace, muzeum křídového původu, vodopády Ribeiro Frio, či mnoho horských stezek. 

Vstupné do botanické zahrady stojí přibližně 12 EUR za osobu, do muzea křídového původu 8 EUR, vstupné na kabinovou lanovku, která vás odveze na jeden z nejvyšších útesů ostrova, je okolo 16 EUR (cca 420 Kč) na osobu.

Rozpočet na týden

Průměrný rozpočet na týden pro jednu osobu se pohybuje kolem 15 000 Kč až 20 000 Kč včetně letenky, ubytování, dopravy a stravy. 

Samozřejmě jde o orientační číslo a cena se může lišit v závislosti na tom, jak náročnou dovolenou plánujete a jakou kvalitu ubytování si zvolíte.

A jestli vás zajímá, jaká úžasná místa na Madeiře navštívit, přečtěte si článek 10 nejkrásnějších míst, která vidět na Madeiře.

10 NEJKRÁSNĚJŠÍCH MÍST NA MADEIŘE

Dovolená na Madeiře bez starostí

Pokud hledáte něco, co vám ušetří spoustu času a úsilí s plánováním dovolené, podívejte se na našeho průvodce po Madeiře

Díky průvodci vás čekají ty nejlepší zážitky, památky a místa, která Madeira nabízí. Zároveň ušetříte spoustu peněz a vyhnete se nekonečnému hledání a plánování.

V průvodci najdete tipy, kam zajít na nejlepší místní kuchyni a jaké restaurace a trhy navštívit. 

Získáte praktické a detailní informace ke skvělým výletům, zajímavým místům, dopravě, počasí, nebo místům, kde zažít parádní koupání. 

Zde se podívejte, co vše obsahuje a na jaké zážitky se můžete těšit.

sdílejte článek

Přečtěte si také...

Letenky

Jak najít levné letenky do Benátek? 

Benátky jsou známým severoitalským městem, které patří k jednomu z největších klenotů Evropy. Město postavené téměř celé na vodě láká turisty pro svoji originalitu, romantické úzké uličky,

Praktické informace

Jak stornovat letenku

Onemocněli jste, nedostali jste dovolenou v práci, nebo vám zkrátka do vaší plánované dovolené vlezlo něco neodkladného? V těchto případech pak budete řešit, jak stornovat letenku, a my